Hepimiz Yıldız Tozuyuz
11 Ocak 2018
anahtar-kelime-nedir
Anahtar Kelime Nedir ?
23 Nisan 2019
Tümünü Gör

Seo Nedir?

5
5,0 rating
Öğretici100%
Başarılı0%
Standart0%
Zayıf Bilgi0%
Çok Kötü0%

Seo Nedir?

Seo “Search Engine Optimization” Açılımının baş harflerinden oluşan ve Türkçesi  Arama Motoru Optimizasyonu olan bir kısaltmadır.

Peki seo dediğimiz bu arama motoru optimizasyonu tam olarak ne anlama geliyor?

Arama motoru denilen kavram, internet üzerindeki sitelerin içeriklerini analiz edip kendine ait algoritmalar ile kullanıcıların aradıkları kelimeye göre en doğru içeriği sunan siteleri listeleyen aracı sitelerdir. Bunların en bilinenleri Google – Yandex ve Bing gibi arama motorlarıdır.

 

 

Seo Nedir?

Daha basit düzeyde anlatırsak arkadaşlarınız arasında veya işinizle ilgili bir toplantıda seo kelimesini duydunuz ve internete bağlanıp google açtınız arama kısmına “seo nedir” yazdınız.

Bunun sonucunda google size detaylı bilgi alabileceğiniz siteleri baştan sona sıralar. Google bir arama motorudur. Arama motoru optimizasyonu ise sitenizin içeriklerini arama motorlarının kriterlerine göre düzenlemektir.

Bu şekilde arama motorlarında üst sıralarda çıkabilir ve daha fazla ziyaretçi elde edebilirsiniz. Eğer sitenizi bu kriterlere göre hazırlamazsanız sonuç olarak sitenize doğal arama sonuçlarından trafik çekemezsiniz.

Size sadece sitenizin içeriğini düzenleyerek ücretsiz trafik sağlayacak bir kaynaktan söz ediyorum. Bununla ilgili detayları google nin kendi standartlarına göre hazırladığı google seo optimizasyonu ile ilgili bilgilendirici yazısından öğrenebilirsiniz.

Ancak bu yazı tamamen teknik ve profesyonellerin anlayabileceği şekilde terimler içermektedir. Buradan yol almanız oldukça zordur.

Sakın endişelenmeyin size bu konuda kendi tecrübelerimi paylaştığım yazılar yayınlıyorum. Sizde aşağıdaki detaylar ile sitenizi nasıl hızlı bir şekilde düzenleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

Peki bunu nasıl başaracağız? Yani sitemizi seo kriterlerine göre nasıl düzenleyebiliriz?

Öncelikle bu uzun bir yol size anlatacaklarımı yapacaksınız ve bunu zamana yayacaksınız yoksa bir anda herşeyi fazla fazla uygularsanız google filtrelerine yakalanırsınız ve bir daha birinci sıraya çıkma ihtimaliniz düşer. Bu konuda da size gerekli yardımı yapacağım.

Öncelikle şunu anlamamız gerek sitenizi kendiniz mi oluşturdunuz yoksa dışardan birisi ile mi çalıştınız?

Eğer sitenizi kendiniz yaptıysanız 1 adım daha öndesiniz demektir. Çünkü tüm kontrol sizdedir ve anlatacağımız tüm değişiklikleri kendiniz yapabilirsiniz.

Yok sitenizi dışarıdan birine yaptırdıysanız burada anlattıklarım size bir harita verecek ve bu haritaya göre tasarımcınızdan içerikleri düzenlemesini istemek zorunda kalacaksınız.

Benim size tavsiyem kesinlikle kendi sitenizi kendiniz yapmanızdır. Hatta bununla ilgili herhangi bir kod bilgisine de ihtiyacınız yok. Hazırladığım site tasarımı vidyolarını izleyerek çok kısa zamanda çok güzel siteler oluşturabilirsiniz. Bununla ilgili olarak https://bilgi24.com/kategori/web/ linkine tıklayarak nasıl site yapabileceğinizi detayları ile öğrenebilirsiniz.

 

Seo Nedir?

Yeni Başlayanlar için Seo Rehberi

İleri Düzey Seo Rehberi

Yukarıdaki linklerdeki yazılarımın ilki yeni başlayanlar için seo rehberi eğer bu işte yeniyseniz sitenizde mutlaka olması gereken şeyleri anlattığım yazımdır.

Size iyi derecede sıkı hazırlanabileceğiniz bilgiler verecek. Sonrasında ise daha ileri düzey seo ya ihtiyacınız olacak muhtemelen çünkü rakiplerinizi geride bırakmak için seo stratejisi oluşturmaya ihtiyacını olacak. Bunun içinde ileri düzey seo rehberi yazımı incelemeniz gerekecek.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir