Seo Nedir?
22 Nisan 2019
alan-adi-secimi
Alan Adı Seçimi
24 Nisan 2019
Tümünü Gör

Anahtar Kelime Nedir ?

5
5,0 rating
Öğretici100%
Başarılı0%
Standart0%
Zayıf Bilgi0%
Çok Kötü0%

Anahtar Kelime Nedir ?

Anahtar kelime seo için en önemli olan hatta seo nun kilit noktası diyebileceğimiz bir terimdir. Anahtar kelime sitelerimizi ve içeriklerimizi en fazla etkileyen kriterdir. Çünkü seo nun eli kolu demektir. Detayına inmeden anahtar kelime nedir?

Anahtar Kelime Nedir ?

İnternette aradığınız bir bilgiye ulaşabilmek için kullandığınız tüm kelimelere anahtar kelime denir.

Örneğin “seo” anahtar kelimesini ele alalım bununla ilgili anahtar kelime türevlerine bakmamız gerek çünkü biz neye ulaşmak istiyorsak arama motorları onunla ilgili siteleri sıralayacaktır. Seo tek başına bir anlam ifade etmeyeceği için yardımcı kelime de eklemek gerekiyor.

Şimdi sorumuz şu olsun “seo nedir?” seo nun yanına ne olduğunu bulmamızı sağlayacak yardımcı kelime ekledik. Şimdi bize seo nun ne anlama geldiğini açıklayacak siteler indexlenecektir.

 

 

Bu örnekleri geliştirebiliriz “seo optimizasyonu” – “seo kriterleri” – “seo uyumlu içerik üretimi” gibi daha bir çok şekilde geliştirilebilir. Her seferinde size seo ana anahtar kelimesi ile ilgili farklı içerikler çıkartacaktır. Bütün bunları daha pratik bir şekilde anlatacak olursak anahtar kelime nedir?

Anahtar Kelime Nedir ?

Bunu aslında harita gibi görebiliriz anahtar kelimeler sitelerin içeriklerinin ne olduğunu arama motorlarına gösteren haritalardır. Tam olarak yazının neyi içerdiğini başlıklar ve bold italik tagları ile taraması sağlanır.

Bunun sonucunda yazının neyi içerdiği kolaylıkla anlaşılır.

Anahtar kelimelerde seoile ilgili önemli olan kısımlar şunlardır:

  1. Anahtar kelimeleri başlıklarda kullanmak
  2. Anahtra kelimeleri bold ve italik yazılarda kullanmak
  3. Anahtar kelime ile ilgili görseller kullanmak

Bu adımlara dikkat edildiğinde site içi seo ile ilgili aslında bir çok kriteri yerine getirmiş oluyoruz.

Seo yüzlerce kriter ile algoritmalar oluşturur bu algoritmalar sitemizin içeriğinin hangi kriterleri barındırdığını görür bu şekilde diğer sitelerden üstünlüğümüzü görür ve indexleme yaparken benzer içerikli sitelerden bizi ayırarak üst sıralarda yer almamızı sağlar.

İsterseniz sitemin içindeki anlatımlarla veya dışarıdan destek alarak kendi optimizasyonunuzu yapabilir ve yükselmeye başlayabilirsiniz.

Sonraki Konu ALAN ADI SEÇİMİ onuda okumanızı tavsiye diyorum

Seo ile ilgili sitemde her türlü bilgiyi sizlerle paylaşıyorum mutlaka diğer içeriklere de göz atmayı unutmayın…

İyi Çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir